Očajna Srbija jedva pobedila Kipar: Samardžić jedina svetla tačka, Mitrović promašio penal, Sergej nas izvukao golom

Nova 25.03.2024  |  Autor: Oliver Mijušković

Fudbaleri Srbije pobedili su Kipar u Larnaki sa 0:1 u prijateljskom meču. „Orlovi“ su silovito krenuli, ali su većim delom utakmice bili poprilično neubedljivi, pa je Kipar bio opasniji u drugom poluvremenu.

Već u 7. minutu utakmice Lazar Samardžić je brzo izveo slobodan udarac, a na njegov centaršut spretno je reagovao Sergej Milinković-Savić na prvoj stativi za 0:1. U 10. minutu Samardžić je iznudio i penal, a odgovornost je preuzeo Aleksandar Mitrović. Srpski napadač je čekao da golman padne, ali je loše šutirao, pa je Mal pogodio stranu i odbranio. Naredna prilika viđena je tek u 25. minutu kada je Mitrović pokušao glavom, ali je njegov udarac bio preslab i