Akcija prikupljanja knjiga za decu i mlade iz Dečjeg sela u Poklon zbirci Rajka Mamuzića
Moj Novi Sad 28.03.2024
![Akcija prikupljanja knjiga za decu i mlade iz Dečjeg sela u Poklon zbirci Rajka Mamuzića](https://nstatic.net/347/36160347betyhz.jpg)
U susret Međunarodnom danu dečje knjige, koji se obeležava 2. aprila, u Poklon zbirci Rajka Mamuzića, je u ponedeljak, 25. marta, počela akcija prikupljanja polovnih i novih knjiga za decu i mlade bez odgovarajuće roditeljske brige.
Prikupljene knjige biće donirane Dečijem selu "Dr Milorad Pavlović" u Sremskoj Kamenici. Tom akcijom ova ustanova nastavlja praksu uključivanja mladih u svoje aktivnosti, trudeći se da, kao obrazovna ustanova, osim likovne, neguje i književnu kulturu i kulturu čitanja. Zainteresovani građani u hol Galerije mogu da donesu publikacije namenjene deci do 1. aprila.