Градоначелник Милан Ђурић подржао студенте који блокирају Филозофски факултет

Градоначелник Новог Сада Милан Ђурић изјавио је данас да студентима нико не може да оспори да "изразе своје неприхватање" политике коју заговара њихов професор Динко Грухоњић.
Коментаришући блокаду Филозофског факултета у Новом Саду због захтева да професор Динко Грухоњић добије утказ због наводног говора мржње, Ђурић је поновио да је Грухоњић величао Динка Шакића, управника логора Јасеновац, те да "то није демократско право и слобода говора".
Свако треба да процени "да ли је академски" то што студенти блокирају Филозофски факултет, у знак протеста против Грухоњићевог говора мржње, рекао је Ђурић за Дневник.
Додао је и да не оспорава да је демократско право Динка Грухоњића да говори где год и шта год хоће.
"Али, није демократско право и слобода говора да величате усташке злочинце и да то причате кроз осмех. И да сутра учите студенте. Да ли их томе учи", упитао је Ђурић.
(Бета, 29.03.2024)