Junajted od 0:2 do 3:2, Čelsi u 100. i 101. minutu do 4:3!

Sport klub 04.04.2024  |  Autor: Milan Stojiljković

Neverovatan meč na Stamford Bridžu i spektakularna pobeda Čelsija nad Mančester Junajtedom u 101. minutu! Ujedno i prvi trijumf Plavaca nad Crvenim đavolima posle sedam godina! Derbi 31. kola Premijer lige: Čelsi – Mančester Junajted 4:3 (2:2).

Tim Maurisija Poketina je posle 19 minuta imao dva gola prednosti, ali su Crveni đavoli već u finišu prvog poluvremenu uspeli da izjednače rezultat, da bi u 67. minutu potpuno preokrenuli rezultat. Ali prava drama je tek sledila… Londonski Plavci poveli su ranim golom Konora Galahera nakon serije grešaka u odbrani gostiju, uključujući i golmana Onane, kome je lopta prošla ispod ruke. Prednost je duplirao Kol Palmer iz jedanaesterca, 14. ligaškim golom, sedmim sa