Jovanović odbranio tri penala i odveo Partizan u polufinale Kupa Srbije

Euronews 10.04.2024  |  Autor: Euronews

Samed Baždar je bio tema pres konferencije trenera Partizana Igora Duljaja dan pre meča sa Voždovcem u četvrtfinalu Kupa Srbije, a biće i posle njega, ali će glavna tema biti golman Aleksandar Jovanović koji je odbranio penal Flemingsu u 70. minutu, a zatim još dva u penal seriji za plasman u polufinale Kupa Srbije 1:1 (1:0) - 4:3 penalima.

Talenat je tu, forma varira, kao i njegove odluke na terenu. Koliko god je zažalio Duljaj posle 13. minuta kada je Baždar stigao sam pred golmana, zaobišao ga, aonda izgubio korak i pao, toliko je bio i ponosan jer drugu priliku mladi napadač nije promašio. Na isteku prvog dela dobio je sjajan pas od Aranžela Stojkovića, a onda sa 15 metara odlučio da šutira umesto da komplikuje. Po velikoj vrućini za ovo doba godine, jer je meč počeo u 15.00 časova na temperaturi