Zvezda lako izbacila Vršac – Partizan i Vojvodina kroz penal dramu do polufinala Kupa Srbije

Sputnik pre 21 dana

Fudbaleri Crvene zvezde, Partizana i Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, dok se u četvrtak u Kragujevcu igra meč Radnički – Novi Pazar. Crno-beli su teškom mukom, posle penal lutrije izbacili Voždovac 4:2 (1:1 regularni tok), Novosađani su na isti način eliminisali Čukarički, dok je Crvena zvezda slavila rezultatom 3:0 protiv Vršca.

Aktuelni šampion Srbije i branilac trofeja Kupa Srbije, je bez većih problema opravdala ulogu apsolutnog favorita protiv Vršca. Goste je na stadionu „Rajko Mitić“ načeo Aleksandar Katai, trećim golom u prethodna dva meča. Pogodio je Zvezdin „magiko“ već u šestom minutu, da bi prednost duplirao Šerif Endiaje u 65. minutu, a konačan rezultat postavio je Usman Bukari golom u 83. minutu. Polufinalni parovi biće kompletirani nakon što u četvrtak bude završen meč