Košarka: Spartak pobedio Helios i u revanšu, prošao u polufinale plejofa ABA-2 lige

Subotica.com pre 13 dana  |  Subotica.com

Košarkaši Spartaka plasirali su se u polufinale drugog po jačini regionalnog takmičenja.

Imali su Subotičani dosta problema sa upornom i disciplinovanom ekipom iz Slovenije, tokom tri četvrtine meča. Gosti su se uglavnom branili zonskom odbranom, a u napadu su preko raspoloženog Bernarda (18 poena u prvom poluvremenu) permanentno pretili. Treća deonica donosi svega 24 poena ukupno. U poslednjem periodu u kojem je Spartak serijom od 11:0 overio polufinale viđeno je nekoliko atraktivnih zakucavanja Barne, Medarevića, te blokade Vila Mozlija. Spartak