Emeri korača ka ligi šampiona: Pobede Aston Vile i Kristal Palasa u Premijer ligi

Kurir pre 14 dana

Fudbaleri Aston Vile pobedili su na svom terenu u Birmingemu Bornmut 3:1, u utakmici 34. kola Premijer lige.

Bornmut je poveo u 31. minutu kada je gol iz jedanaesterca postigao Dominik Solanke, a izjednačio je Morgan Rodžers u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Aston Vila je povela u 57. minutu golom Muse Dijabija, a konačan rezultat postavio je Leon Bejli u 78. minutu. Aston Vila ima 20 pobeda i četvrta je na tabeli sa 60 bodova, šest bodova više, ali i dve utakmice više od petoplasiranog Totenhema. Bornmut je pretrpeo 13. poraz i sa 42 boda zauzima 13. mesto na