Bajer Leverkuzen izbegao poraz od Štutgarta, Lajpcig i Verder ubedljivo slavili

RTS pre 12 dana

U derbiju Bundeslige vodeći Bajer Leverkuzen je uspeo da nastavi seriju bez poraza iako je gostujući Štutgart vodio do samog finiša meča kada su u šestom minutu nadoknade postigli pogodak za 2:2 i podelu bodova u poslednjoj današnjoj utakmici 31. kola. U ranije odigranim utakmicama Lajpcig je posle preokreta nadigrao Borusiju Dortmund sa 4:1 na svom terenu. I Bajern je kao domaćin slavio nad Ajntrahtom sa 2:1, identičnim rezultatom je Volfsburg slavio protiv Frajburga na gostovanju, a Verder je deklasirao

Študgart je odlično ušao u meč sa vodećim timom i budućim šampionom, koji je ove sezone u odličnoj seriji od čak 45. utakmica bez poraza, i učinilo se da će uspeti da prekine tu nesvakidašnju seriju. Većim delom meča odvijao se vrlo ravnopravan duel a do glavnog zapleta je došlo tokom drugog poluvremena. Štutgart je do vođstva došao u 47. golom Fuhriha, a samo deset minuta kasnije je duplirao vođstvo. Pogotkom Adlija u 62. minutu za 2:1 Leverkuzen je zadržao nadu