Fjorentina prvi finalista Lige konferencija, "viola" se vraća na korak do trofeja

RTS 08.05.2024

Italijanska Fjorentina ponovo će igrati u finalu Lige konferencija pošto je remijem 1:1 u revanšu sa belgijskim Brižom slavila u ukupnom rezultatu sa 4:3.

Nova prilika za Fjorentinu da se domogne evropskog trofeja, kog nema u vitrinama od 1961. godine. Domaći Briž je prvi poveo, već u 20. minutu preko Maksima de Kujpera. To je bio jedan od tek četiri šuta na golu Fjorentine na celom meču, od čega su dva bili u okvir gola, uključujući pogodak. Fiorentina je dominirala sa čak 21 putem u okvir gola, mada tek tri u okvir gola. Briž se potpuno povukao i situaciji u kojoj je ukupno stanje bilo egal 3:3. U 85. minutu je