Hyundai kreće stopama BMW-a, najavio uvođenje pretplate za pojedine funkcije automobila
B92 09.05.2024 | Index.hr, B92
![Hyundai kreće stopama BMW-a, najavio uvođenje pretplate za pojedine funkcije automobila](https://nstatic.net/837/36550837arvxsf.jpg)
Reč je o dodatnom plaćanju za otključavanje pristupa hardveru koji je već instaliran, ali nije dostupan u svim paketima opreme.
Hyundai najavljuje uvođenje sistema Features-on-Demand (FOD), što je marketinški žargon za nadogradnje automobila putem pretplate. Najave o dodatnom plaćanju za otključavanje pristupa hardveru koji je već instaliran u automobilu usledile su nakon osnivanja kompanije Hyundai Connected Mobility u Evropi u aprilu. Južnokorejski brend nije naveo detalje o funkcijama koje bi mogle biti blokirane/zaključane, ali je rekao da bi vlasnici starijih modela takođe mogli imati