Dobijao poene dok sedi na šljaci – akrobacije i veliki preokret Rubljova /video/

Sputnik pre 11 dana

Ruski teniser Andrej Rubljov bio je blizu eliminacije sa mastersa u Rimu, ali je uspeo da preokrene protiv Markosa Đirona i da na kraju slavi sa 2:1 (5:7, 6:4, 7:5). Ovaj obračun trajao je dva sata i 24 minuta.

Duel će biti upamćen i po fenomenalnom poenu koji je Rus dobio tako što je odigrao udarac dok je sedeo na šljaci. Sjajna akrobacija, ali još važnije je da je bilo učinkovito. Rubljov se poigrao sa živcima svojih navijača, posebno u trećem setu. Naime, dopustio je protivniku šansu da napravi brejk, što je Amerikanac i učinio i poveo sa 5:4. Imao je priliku da servira i dotuče Andreja. Ali, Rubljov je uspeo ne samo da vrati brejk i izjednači na 5:5, već i dobije