Đoković pobedio Hanfmana na svoj rođendan: Plasirao se u četvrtfinale turnira u Ženevi

Radio 021 pre 23 dana  |  Beta

Prvi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Ženevi, pošto je danas u drugom kolu na svoj rođendan pobedio Nemca Janika Hanfmana u dva seta, sa 6:3, 6:3.

Za prolazak u polufinale Đoković će se boriti sa uspešnijim iz duela između Kanađanina Denisa Šapovalova i Talona Grikspora iz Holandije. Do pobede protiv 85. igrača sveta Novak je stigao teže nego što pokazuje rezultat, jer je prvi set dobio nakon što je spasio sedam brejk šansi, a u drugom je Hanfman poveo sa 3:0. Kada se suočio sa mogućnošću da igra i treći set, Đoković je znatno podigao nivo tenisa i u narednih šest gemova je deklasirao protivnika. Po završetku