Junajtedova partija sezone za trofej u FA kupu, Ten Hag pronašao recept za Pepa, za kraj!

Sportske.net pre 22 dana  |  Sportske.net

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su FA kup pošto su u finalu na "Vembliju" pobedili Mančester siti rezultatom 2:1! Strelci za Junajted bili su Garnačo u 30. i Kobi Mejnu u 39. minutu, dok je za Siti pogodio rezervista Žeremi Doku u 87.

U finalu FA kupa mnogi su videli Sitijev novi trofej, ali je Erik ten Hag danas iznenadio Pepa Gvardiolu, posebno u prvom poluvremenu. Siti jeste dominirao od prvog minuta, ali je teško dolazio do opasne zone i ozbiljnijih šansi pred golom Onane. Na isteku pola časa igre, Gvardiol i Ortega se nisu sporazumeli, Hrvat je glavom vratio loptu ka petercu, a tamo je umesto Sitijevog golmana bio Garnačo koji je prihvatio ovaj poklon i pogodio prazan gol za 0:1. Još veći