Srbija napravila novi korak unazad – poraz i od Brazila

Sputnik pre 22 dana

Srpski odbojkaši poraženi su od selekcije Brazila rezultatom 3:1 (25:21, 25:20, 22:25, 25:22) u trećem meču prve nedelje Lige nacija. Drugim uzastopnim porazom reprezentacija Srbije dodatno se udaljila od mesta koje vodi na Olimpijske igre.

Posle Japana koji se ispostavio kao preteška prepreka, reprezentacija Srbije nije imala odgovor ni na Brazil iako nijedan set srpski odbojkaši nisu tek tako prepustili protivniku. Međutim, koliko god je ovaj poraz mogao da bude izbegnut on se ipak računa i tako sada Srbija gubi još 3,42 boda na FIVB rang listi koja je ključna za Olimpijske igre. Na mestu koje vodi u Pariz nalazi se reprezentacija Kube sa 7,34 više bodova. U svakom setu je Srbija pružila odličan