Spektakularno finale lige šampiona! Neverovatni Real Madrid osvojio istorijsku titulu, Borusija pala u drami (video)

Večernje novosti pre 30 dana

Real Madrid je čak 15. put postao klupski prvak Evrope, ali prvi put se desilo da je do trona došao bez ijedne izgubljene utakmice: u finalu, na londonskom "Vembliju", pobeđena je Borusija Dortmund - konačan rezultat glasio je 2:0 a "kraljeviće", koji su skoro sat vremena bili u podređenom položaju, a onda nokautirali svog suparnika.

FOTO: Tanjug/AP I sam početak je bio buran - samo što je počeo, meč je bio prekinut na dva minuta zbog trojice mladića koji su, jedan za drugim, utrčavali na teren ne bi li, eto, "stekli slavu". Obezbeđenje nije baš idealno reagovalo tada, "odbrana" je popustila, a slično je bilo i sa Realovom u mnogim momentima prvog poluvremena. Zapravo, malo šta je u igri favorita funkcionisalo tada, imajući u vidu da Madriđani nisu imali nijedan jedini šut u okvir gola, a da je