Poraz Srbije u „bečkom ratu“ – uzaludni eksperiment Stojkovića i repriza svega već viđenog

Sputnik pre 23 dana

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u prvoj generalnoj probi pred Evropsko prvenstvo, od tima selektora Dragana Stojkovića bolja je bila Austrija koja je u Beču slavila sa 2:1.

Srbija je utakmicu izgubila već u 13. minutu kada je imala dva gola zaostatka, do poluvremena je prepolovila razliku golom Strahinje Pavlovića, možda i jedinog igrača koji je ostavio pozitivan utisak, a uprkos boljoj igri u nastavku nije uspela da izbegne poraz, iako je zaigrala i sa dva napadača. Meč je bio sve samo ne prijateljski, austrijski fudbaleri su nametnuli žestok ritam pa je čista sreća da neko od fudbalera nije doživeo težu povredu, a vredi