Dončić ipak ne može sam: Boston Seltiksi slavili u prvoj utakmici finala NBA lige

Danas pre 22 dana  |  Danas Online

Ni 30 poena Luke Dončića nije bilo dovoljno za Dalas protiv raspoloženih Boston Seltiksa, koji su pobedili u prvoj finalnoj utakmici NBA lige rezultatom 107:89 i tako prišli na korak bliže tituli koju čekaju već 16 godina.

Prvih nekoliko minuta utakmice bilo je neizvesno, ali ubrzo je svaka nedoumica o pitanju pobednika razrešena. Seltiksi su, kao što su to većim delom sezone i radili, ušli u šuterski ritam i već na kraju prve četvrtine imali su 17 poena prednosti, a u drugoj deonici su tu razliku dodatno povećali, te je rezultat na poluvremenu bio 63:42 u korist domaće ekipe. Ništa bolje za Dalas nije bilo ni u nastavku utakmice, mada jesu u jednom trenutku spustili razliku na minus