Дионичарима Ине дивиденда од 24 еура по дионици

СЕЕбиз 14.06.2024
Дионичарима Ине дивиденда од 24 еура по дионици

ЗАГРЕБ - Дионичарима Ине бит ће из дијела добити за 2023. и задржане добити за 2022. годину, исплаћена дивиденда од 24 еура по дионици, извијестила је Ина у петак.

Ина је у 2023. години остварила нето добит од 224 милијуна еура. Скупштина је на данашњој сједници одлучила дио нето добити у износу од 11,2 милијуна еура расподијелити у законске резерве. Дивиденда у износу од 240 милијуна еура, што износи 24 еура по дионици, исплатит ће се из дијела нето добити из 2023. године у износу од 212,8 милијуна еура те из задржане добити из 2022. године у износу од 27,2 милијуна еура. Сви дионичари који на дан 19. липња 2024. буду

Загреб »

Кључне речи

Економија, најновије вести »