Španija nadigrala Italiju u “evropskom klasiku” i plasirala se u nokaut fazu šampionata

Danas pre 6 dana  |  V. N.

Reprezentacija Španije pobedila je Italiju rezultatom 1:0 (0:0) u utakmici drugog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu u fudbalu i sa šest bodova obezbedila plasman u osminu finala.

Na meču koji je odigran u Gelzenkirhenu jedini gol za ekipu selektora Luisa de la Fuentea postigao je centralni bek “azura” Kalafjori, koji je u 55. minutu posle centaršuta Vilijamsa sa leve strane nespretno zahvatio loptu i pogodio sopstvenu mrežu. U jednom od klasika evropskog fudbala Španija je potpuno nadigrala Italiju, a pravo je čudo da “crvena furija” nije nanela težak poraz aktulnom šampionu Evrope. Italijani su samo u prvih dvadesetak minuta bili donekle