Euro 2024: Portugal u nokaut fazi, Turci sami sebi pucali u nogu, prvi bod za Gruziju

Danas pre 5 dana  |  BBC News na srpskom

Portugal se pridružio Nemačkoj i Špaaniji kao učesnik osmine finala Evropskog fudbalskog prvenstva pre poslednjeg, trećeg kola takmičenja po grupama.

Portigalci su ubedljivo pobedili Tursku 3:0 u drugom kolu Grupe F, a ranije danas, u istoj grupi, Gruzija i Češka su odigrale nerešeno, 1:1. Gruzija je povela golom iz penala u 45+2 minutu, a Česi su izjednačili u 59. minutu. Gruzija je mogla do sva tri boda, do senzacije u 90+6 minutu, jer je Lobdžanize izašao jedan na jedan sa golmanom Češke, ali je šutirao preko gola. I pored toga, Gruzijci su već osvojili simpatije velikog dela fudbalske Evrope, pre svega zbog