U bojama Holandije, u čast totalnog fudbala: Preokret Hjustona protiv devetorice iz DC Junajteda

Glas Amerike pre 5 dana  |  Marko Protić

VAŠINGTON — Iako se Evropsko prvenstvo igra hiljadama kilometara daleko, a na njemu učestvuje i Holandija, večeras je u Vašingtonu ekipa Dinama iz Hjustona, u prepoznatljivim narandžastim dresovima i napadačkim fudbalom, pomalo podsetila na čuveni "totalni fudbal" sile sa Starog kontinenta.

Igrač utakmice i apsolutni heroj Hjustona u pobedi od 4:1 nad domaćim DC Junajtedom u meču MLS lige bio je paragvajski fudbaler Sebastijan Fereira koji je upisao het-trik, zatresavši protivničku mrežu u 51, 54. i 86. minutu. Konačan rezultat postavio je rezervista Gabrijel Segal u 90. minutu. Tragičar DC Junajteda bio je njegov najbolji strelac, Belgijanac Kristijan Benteke koji je dao prvi gol na meču u 36. minutu, ali je pola sata kasnije zaradio crveni karton.