''Prokletstvo'' romelua lukakua: Belgijski napadač je najveći maler na EURO 2024

Večernje novosti pre 4 dana

Fudbaleri Belgije pobedili su Rumuniju u okviru drugog kola grupe E sa 2:0 i tako su se na pravi način podigli nakon šokantnog poraza u prvom kolu od Slovačke.

FOTO: AP/Tanjug Golove za zasluženu pobedu Belgije postigli su Juri Tilemans u drugom minutu meča i Kevin De Brujne u 80. minutu. Mogla je Belgija i koji gol više da postigne, ali je Lukaku bio zaslužan da do takvog scenarije ne dođe. Naime, njemu je poništen gol u 64. minutu, dok mu je kolo ranije protiv Slovačke poništeno čak dva nakon VAR intervencija. Lukaku je na ovom EURO postigao više neregularnih golova nego bilo koji igrač regularnim na dosadašnjem EP.