EURO 2024: Portugal posle jedanaesteraca pobedio Sloveniju i plasirao se u četvrtfinale

Radio 021 pre 3 dana  |  Beta

Fudbalska reprezentacija Portugala plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je, posle jedanaesteraca, pobedila Sloveniju 3:0.

Posle regularnog dela i produžetaka bilo je 0:0. Sva tri jedanaesterca slovenačkim fudbalerima odbranio je golman Dijogo Kosta. Portugal je od početka napadao, pokušao je prvo Ruben Dijas, a zatim u osmom minutu i Kristijano Ronaldo, ali su ga zaustavili protivnički igrači. Portugalci su imali loptu i kontrolisali igru, ali se Slovenija dobro branila. Nije bilo prilika do 31. minuta kada je šutirao Ronaldo, a golman Jan Oblak odbranio. Ronaldo je iz slobodnog