Španija u finalu posle preokreta, bledi Francuzi idu kući: Mbape opet bez gola – Olmo ponovo junak, čudo od deteta oduševilo

Nova 09.07.2024  |  Autor: Oliver Mijušković
Španija u finalu posle preokreta, bledi Francuzi idu kući: Mbape opet bez gola – Olmo ponovo junak, čudo od deteta…

Fudbaleri Španije postali su prvi finalisti Evropskog prvenstva, pošto su sa 2:1 nakon preokreta pobedili Francusku u Minhenu. www.winnerbet.rs – registruj se i oseti pobedu! Ovo je bila šesta pobeda Španije na ovom Prvenstvu, dok su Francuzi makar postigli prvi gol iz igre, pošto su prethodno imali dva autogola i jedan dat iz penala.

Junaci pobede bili su Lamine Jamal i Dani Olmo, pošto su bili strelci za Španiju, dok je jedini pogodak za Francusku postigao Randal Kolo Muani. Sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu. Prvu pravu priliku na meču imali su Španci, pošto je Fabijan Ruiz bio najviši u skoku na centaršut Jamala, ali je glavom šutirao preko gola. Već u 9. minutu tresla se mreža golmana Unaija Simona. Kilijan Mbape je dobio loptu na levom krilu, brzo je centrirao i to sjajno, a Kolo