Kolumbija pobedila Urugvaj za plasman u finale Kupa Amerike, novi incident Suareza

Politika 11.07.2024

ŠARLOT - Fudbalska reprezentacija Kolumbije plasirala se u finale Kupa Amerike, pošto je jutros u Šarlotu u polufinalu pobedila selekciju Urugvaja rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Džeferson Lerma u 39. minutu. Selekcija Kolumbije je meč završila sa igračem manje, pošto je u poslednjem minutu prvog poluvremena isključen Danijel Munjoz. Američki mediji navode da je po završetku meča na terenu došlo do incidenata u kojima su učestvovali fudbaleri obe selekcije. Urugvajski napadač Luis Suarez sukobio se sa kolumbijskim fudbalerima, a u jednom trenutku pokušao je da ujede protivničkog igrača. Pojedini urugvajski