Fudbal se vratio kući - u Španiju: "Crvena furija" prvak Evrope, Ojarzabal je heroj

Glas Amerike 14.07.2024  |  Marko Protić

Trofej namenjen fudbalskom prvaku Evrope ide u Španiju - tamo gde je već boravio u tri navrata, a sada će i rekordni četvrti put, zbog čega se može reći da se "vratio kući".

Španija je u finalu Evropskog prvenstva u Berlinu pobedila Englesku sa 2:1 i osvojila prvu kontinentalnu titulu od 2012. godine. Za englesku selekciju, ovo je bio drugi uzastopni poraz u finalu Evropskog prvenstva, pošto su i 2021. izgubili i to na londonskom stadionu Vembli. Španija je povela u 47. minutu golom Nika Vilijamsa u 47. minutu, posle asistencije Lamina Jamala. Vilijamsu je to bio drugi pogodak na šampionatu. Izjednačujući pogodak za Englesku dao je