Aleksandar Zverev plasirao se u osminu finala teniskog turnira na Olimpijskim igrama

Politika 30.07.2024

PARIZ – Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao u osminu finala na Olimpijskim igrama, pošto je danas u drugom kolu pobedio Čeha Tomaša Mahača rezultatom 6:3, 7:5.

Meč je trajao jedan sat i 36 minuta. Zverev je četvrti teniser sveta, dok je Mahač 39. igrač na ATP listi. Mahač je u prvom gemu prvog seta napravio brejk, ali je Zverev odmah uzvratio. Zverev u šestom gemu pravi novi brejk i osvaja prvi set. Zverev je na početku drugog seta oduzeo servis Mahaču. Čeh je uspeo da izjednači na 2:2 u četvrtom gemu. Nemački teniser je u 11. gemu napravio novi brejk i tako došao do pobede. Branilac zlatne medalje, Zverev će u osmini