Nastavlja se potop srpskog fudbala: Vojvodina namučila slavni Ajaks, holandski velikan ipak prejak za Novosađane!

Kurir 01.08.2024

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od Ajaksa rezultatom 1:3 u revanš meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ajaks je u prvom meču slavio sa 1:0 i tako izborio plasman u narednu fazu. Vojvodina će takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za Ligu konferencija gde će sastati sa Mariborom. U prvom poluvremenu utakmice u Bačkoj Topoli nije bilo golova, Ajaks je više napadao, Vojvodina vrebala iz kontre, Najbolju šansu propustio je Ivanović u nadoknadi prvog poluvremena. Ajaks je poveo golom Šutala u 53. minutu. Vojvodina ekspresno izjednačila nakon autogola istog igrača u 59.