Osmi dan Igara u Parizu - Krauzer olimpijski šampion treći put zaredom, Muzeti uzeo bronzu

RTS 03.08.2024

Osmog takmičarskog dana Olimpijskih igara u Parizu srpski džudisti i džudistkinje izgubili su od Brazila u repersažu u ekipnoj konkurenciji i tako ostali bez borbe za medalju. Veslačica Jovana Arsić bila je prva u C finalu ženskog skifa i kao 13. u generalnom plasmanu okončala učešće na OI. Biciklista Ognjen Ilić završio je drumsku trku na 64. mestu. Košarkašice su izgubile od Španije, a vaterpolisti savladali Francusku i izborili plasman u četvrtfinale. Košarkaši su bili bolji od Južnog Sudana i

Rezime današnjih rezultata srpskih olimpijaca - Srpski džudisti i džudistkinje su u ekipnoj konkurenciji zauzeli sedmo mesto u ukupnom plasmanu. Bili su bolji od Holandije u osmini finala, a nedovoljno dobri u okršajima sa timovima Japana i Brazila u četvrtfinalu i repersažu. - Veslačica Jovana Arsić zauzela je prvo mesto u C finalu ženskog skifa, odnosno 13. poziciji u generalnom plasmanu. - Košarkašice Srbije izgubile su od Španije rezultatom 70:62 u trećem kolu