Crvena furija ide i po olimpijsko zlato: Fudbaleri Španije u finalu olimpijskog turnira

Kurir 05.08.2024

Muška fudbalska reprezentacija Španije plasirala se drugi put uzastopno, u finale olimpijskog turnira, pošto je u polufinalu u Marseju pobedila Maroko 2:1.

Maroko je poveo golom koji je Sofijan Rahimi postigao u 37. minutu iz jedanaesterca, a Španija je izjednačila pogotkom Fermina Lopesa u 66. minutu. Pobedu Španiji obezbedio je Juhanlu Sančes golom u 85. minutu. Španija će u finalu igrati protiv pobednika duela Francuske i Egipta. Španija je nedavno postala prvak Evrope , a sad će imati priliku da potvrdi apsolutnu dominaciju i titulom olimpijskog šampiona. Kurir sport Pratite Kurir sport na Viberu Kurir