Вучић: Предстоји много обарања руку са Рио Тинтом, опозиција доживела дебакл, они су циркус

Бета 08.09.2024

Председник државе Александар Вучић изјавио је данас да предстоји "тежак посао са компанијом Рио Тинто и много обрања руку са њима а да ли ће то и како ићи видеће се "у наредних две године, па полако".

"Моје ја да као држава урадимо све што можемо, направимо најбољи надзор, да контрлишемо све и да кажемо људима да ли ће нешто да буде сигурно или не", навео је Вучић приликом боравка у Крупњу. коментаришући јучерашњи разговор са представницима компаније Рио Тинто којима су и грађани постављали питања.

Он је рекао да су из опозиције том приликом доживели "дебакл" јер су, како је навео, послали на те разговоре шест - седам својих представника који нису имали аргументе.

"Њима је све циркус, а мени је циркус што не раде ништа сем што десет секунди дневно твитују и очекују да их народ подржи мада немају никакав програм. Огласиће се око 10.00 (сати) кад се пробуде и попију кафу", рекао је Вучић, наводећи да ће он за то време већ имати низ састанака.

Председник Странке слободе и правде (ССП) Драган Ðилас оценио је раније данас да се посета Вучића Подрињу претвара у "потпуни дебакл" и да расте број људи који су против копања литијума и "Рио Тинта".

"Човек се бламира из дана у дан и сваки дан пада све ниже. Палачинке, џем, кошаркашки тренинг, састанак у бермудама, налажење милијарде евра у буџету Србије које до тада нико није приметио... Ништа не помаже! Број људи који су против литијума и Рио Тинта расте из дана у дан, док број посетилаца циркуса из дана у дан пада. Зато ће на циркус ускоро бити стављен катанац", навео је Ђилас у писаној изјави.

(Бета, 08.09.2024)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »