Milan Jović iz Leskovca osvojio zlatnu i srebrnu medalju na državnom prvenstvu u atletici

Jugmedia pre 3 dana  |  JuGmedia

Na Državnom prvenstvu Srbije, održanom juče u Beogradu, atletičar Gradskog atletskog kluba “Leskovac” (GAK) Milan Jović osvojio je prvo mesto i zlatnu medalju u kategoriji M35 na 400 metara, kao i drugo mesto i srebrnu medalju u kategoriji na 800 metara.

Jović je, inače, član tog kluba od samog osnivanja 2004. godine. Završio je Pravni fakultet i Policijsku akademiju, a bio je učesnik mnogobrojnih atletskih trka. Prošle godine na Krosu RTS-a osvojio je drugo mesto, na Leskovačkom polumataronu na tri kilometara prvo, a na Vidovdanskoj trci takođe drugo mesto. Milanova ćerka Katica koja ima četiri godine takođe ide tatinim stopama. Dve godine je učestvovala na Vidovdanskoj trci kao najmlađa učesnica u predškolskoj