Leskovčanin Milan Jović osvojio zlato, srebro i bronzu na državnom prvenstvu u atletici

Jug press pre 3 dana

LESKOVAC Atletičar Gradskog Atletskog Kluba ,,Leskovac“ Milan Jović je osvojio prvo mesto i zlatnu medalju u kategoriji M35 na 400m kao i drugo mesto i srebrnu medalju u kategoriji na 800m. na državnom prvenstvu Srbije za veterane u dvorani održanom juče (14.9.2024. godine) u Beogradu.

Milan Jović je član GAK,,Leskovac“ od osnivanja, od 2004 godine. Završio je Policijsku akademiju i Pravni fakultet . Učestvovao je na na mnogonrojnim atletsim trkama. Prošle godine na Krosu RTS-A osvojio je drugo mesto, na Leskovačkom polumaratonu na 3km prvo mesto, na Vidovdanskoj trci drugo mesto itd. Njegova ćerka Katica Jović, koja ima 4 godina takođe ide tatinim stopama. Već dve godine učestvuje na Vidovdanskoj trci kao najmlađa učesnica u predškolskoj