"Ja sam vas izneverio": Nađeno pismo u kojem Raut poziva da se ubije Tramp i "završi posao"
Euronews 23.09.2024 | Autor: Associated Press
!["Ja sam vas izneverio": Nađeno pismo u kojem Raut poziva da se ubije Tramp i "završi posao"](https://nstatic.net/001/37806001zytnhu.jpg)
Osumnjičeni za najnoviji atentat na bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa, Rajan Vesli Raut (58), na golf terenu na Floridi ostavio je pismo da namerava da ubije republikanskog kandidata na izborima u novembru, piše AP.
Takođe, u njegovim kolima je nađena rukom ispisana listu datuma i mesta na kojima je Tramp trebalo da se pojavi, saopštilo je američko Ministarstvo pravde. Nove optužbe uključene su u zapisnik o pritvoru koji je podnesen uoči saslušanja u ponedeljak, na kojem se očekivalo da će Ministarstvo pravde tvrditi da 58-godišnjak treba da ostane iza rešetaka dok se slučaj dalje istražuje. Dodatni detalji imaju za cilj da potkrepe tvrdnje tužilaca da Raut predstavlja