Velika pobeda Simića, Lazetić pao u Humskoj, Totenhem preživeo Saldanju i Pešića

B92 pre 25 minuta

Fudbaleri Anderlehta napravili su, potencijalno, najveće iznenađenje od početka sezone u Ligi Evrope pobedom nad Real Sosijedadom na "Anoeti" rezultatom 2:1 (2:1).

Tim srpskog reprezentativca Jan-Karla Simić stigao je do velikog trijumfa i sačuvao maksimalan učinak u prva dva kola. Iako je španski tim, favorit na ovom meču, poveo već u petom minutu golom Pedra Marina, a na asistenciju Umara Sadika. Belgijanci su preokrenuli već do kraja prvog poluvremena. Najpre je Vaskes u 28. minutu poravnao rezultat, da bi 10 minuta kasnije Leoni evrogolom doneo preokret Anderlehtu. Tokom celog drugog poluvremena su se gosti branili i u