Košarka: Spartak ostvario prvu pobedu u ABA ligi, Krka poražena košem razlike

Subotica.com pre 2 sata  |  Subotica.com

Košarkaši Spartaka ostvarili su istorijsku prvu pobedu u ABA ligi protiv žilave ekipe Krke u Novom Mestu, rezultatom 87:89, po četvrtinama 20:15, 28:24, 27:24, 12:26. U narednom kolu u Suboticu stiže ekipa iz Železnika. Meč protiv FMP-a igra se u ponedeljak 14.oktobra od 18 i 30 časova.

Tim sa severa Bačke je od 6. minuta bio u rezultatskom deficitu, poluvreme se završilo vođstvom domaćina (39:48).Tokom treće četvrtine Krka je održavala prednost od desetak poena. Poslednji period doneo je pravu dramu. Subotičani su serijom od 13:0 u poslednjih 5 minuta, uspeli da se vrate u igru i trijumfuju. Zanimljivo je da čak 15 poena postigao Bolton, a četvrtina se završila rezultatom 12:26. Trener Spartaka Vladimir Jovanović ocenio je da je domaćin podlegao