Za mesec dana ubijene 192 osobe, 226 nestanaka – opšti rat na ulicama Meksika
N1 Info 10.10.2024 | Autor: Anadolija
![Za mesec dana ubijene 192 osobe, 226 nestanaka – opšti rat na ulicama Meksika](https://nstatic.net/745/37944745ovrqua.jpg)
Najmanje 192 osobe ubijene su u talasu nasilja koji je počeo prošlog meseca između narko bandi u meksičkoj saveznoj državi Sinaloa na severozapadu zemlje, saopštilo je u sredu državno Veće za javnu sigurnost.
Veće je saopštilo je da je od 9. septembra do danas prijavljeno skoro 200 ubistava i 226 nestanaka. Oko 200 porodica je pobeglo od nasilja, 180 preduzeća je zatvoreno i 2.000 radnih mesta izgubljeno u jeku oružanog sukoba između vodećih frakcija kartela Sinaloa. U Meksiku bukti nemilosrdni rat unutar tamošnjeg najnasilnijeg kartela. Nakon hapšenja ozloglašenog narkobosa i suosnivača Sinaloa kartela Ismaela „El Majo“ Zambade 25. jula, došlo je do nasilne promene u