Nemci slavili u Zenici uz dobar otpor BiH, Holandija sa igračem manje do boda u Budimpešti

Sportske.net pre 2 sata  |  Sportske.net

Reprezentacija Nemačke je sa 2:1 kao gost slavila u Zenici protiv Bosne i Hercegovine i probla se na prvo mesto u grupi.

Nemci su poveli u 30. minutu igre. Neuspela ofsajd-zamka domaćih, duga lopta je upućena ka Florijanu Vircu u kazneni prostor, ovaj majstorski vraća za Undava koji sa desetak metara pogađa donji desni ugao gola golmana Vasilja - 0:1. Nepuna dva minuta kasnije, Vasiljeva mreža se još jednom zatresla, ali taj pogodak nije priznat zbog ofsajda u kom se našao Klejndenst. A onda, prva velika prilika za selekciju Bosne i Hercegovine. Bila je to sjajna kontra Ermedina