Brkiću drugo mesto na brdskoj trci za „Nagradu Dubrovnika“

Sport klub pre 1 sat  |  Autor: Dušan Vasiljević

Srpski automobilista po specijalnom pozivu organizatora, za volanom prototipa „Norma M20 F“ osvojio je drugu poziciju u Kupu „Dubravko Čikor“, u memorijalnoj trci koja je posvećena jednom od utemeljivača auto sporta u Dubrovniku i organizatoru takmičenja još od 70. godina prošlog veka.

U generalnom poretku trke, koja se bodovala za prvenstvo dve države - Hrvatske i Crne Gore, Brkić je osvojio četvrto mesto. U konkurenciji 115 automobilista, od kojih je 89 završilo takmičenje, u trci voženoj na asfaltnoj stazi uspona od 3.345 metara, Brkićev rezultat je za apsolutno uvažavanje. Posebno ako se uzme u obzir da su u brdskoj trci u dubrovačkom gorju učestvovali velemajstori volana iz regiona. U Kupu „Dubravko Čikor“, gde su učestvovala vozila formule