Trinkijeri režirao senzaciju 2. najveći preokret u istoriji el! Žalgiris stigao 27 razlike i ošamario Manekene

Telegraf pre 11 sati  |  Telegraf.rs

Košarkaši Žalgirisa priredili su senzaciju kola u Evroligi pošto su posle zaostatka od 27 poena, upisali neverovatni preokret i pobedu 85:82 na teškom gostovanju u Milanu.

Najvća prednost na meču bila je tokom treće četvrtine kada je bilo +27 za domaći tim, 64:37. Ipak, usledio je neverovatan pad u igri izabranika Etorea Mesine. Sa druge strane, Litvanci su to iskoristili i malo po malo "topili" prednost rivala i na kraju upisali pobedu. Sve do poslednjeg minuta Olimpija je imala vođstvo, ali Žalgiris sa bacnja dolazi do izjednačenja 81:81, a pose novih poena dolazi i do preokreta 83:81. Potom, na 17 sekundi do kraja domaći tim ne