Свет је пред колапсом, последице ће бити катастрофалне: Последње упозорење водећих научника: "Ако се ова струја уруши, Земљи прети хаос!"
Блиц 24.10.2024

Чак 44 водећа светска климатолога позвала су челнике нордијских земаља да се хитно позабаве, како се сада чини, неизбежним колапсом Атлантских струја што ће имати разоран утицај на климу.
У отвореном писму објављеном у понедељак, климатолог са Универзитета Пенсилванија Мајкл Ман и други еминентни научници рекли су да су ризици од слабљења циркулације морских струја у Атлантику увелико занемарени и захтевају хитну акцију, пише Ливе Сциенце. Струје о којима је реч, заједно стварају Атлантску меридионалну преокретну циркулацију (Атлантиц Меридионал Турнинг Цирцулатион - АМОЦ), која укључује и Голфску струју, те загрева северну хемисферу.









