Проглас прекопирао модел г17 плус из 1999. Године! Гнушају се политике, али ће у њу ускочити када им се укаже прилика да задовоље амбиције
Курир 03.01.2025

Иницијатива ПроГлас јавности се представила уочи прошлогодишњих избора као неформална група интелектуалаца и јавних личности која само жели да анимира грађане да изађу на изборе.
Политика их као таква није занимала, нити странке и коалиције, нити учешће на изборима. Избори су прошли, опозиција није успела ни да запрети владајућим структурама, те је ПроГлас отишао у својеврсну илегалу. Актуелни протести и блокаде активирали су поново ову групацију која је изашла са манифестом "Мере за `дан после`", у којем је представила "први сет мера за обнову друштвеног поверења и институционалног интегритета и за стварање праведнијег друштва".












