Jug Srbije staje na 15 minuta – blokade raskrsnica, centara i protestne šetnje
Južne vesti 10.01.2025 | Nikola Đukić
![Jug Srbije staje na 15 minuta – blokade raskrsnica, centara i protestne šetnje](https://nstatic.net/962/38734962vorrkf.jpg)
Predvođeni studentima, građani juga Srbije će i danas zaustaviti saobraćaj na 15 minuta, kako bi odali poštu nastradalima u Novom Sadu.
U Nišu, Leskovcu Pirotu, Prokuplju Vlasotincu, Svrljigu blokade će početi u isto vreme u 11:52, dok će u Vranju početi u 14 sati. I ovog petka studenti organuzuju okupljanja širom Srbije kako na 15 minuta odali poštu tragično nastradalima nakon pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu. U Nišu će od 11:52 do 12:07 biti blokirana raskrsnica kod Osnovnog suda u centru grada, a iz Neformalne grupe studenata kažu da ponovo žele da pokažu snagu njihovog