Руси пустили гас
Б92 03.02.2025 | Тањуг

Руски гас кренуо у Придњестровље, али треба трајно решити проблем.
Испоруке гаса из Русије у Придњестровље су настављене након раније обуставе, али још је потребно пронаћи дугорочно решење за овај енергетски проблем, рекао је данас шеф одељења земаља Заједнице независних држава у Министарству спољних послова Русије Алексеј Полишчук. Он је изразио задовољство што су прве количине гаса почеле да дотичу у ту отцепљену молдавску регију 1. фебруара, пренео је Тасс. Напоменуо је да је то само ургентна реакција на насталу












