Руси пустили гас

Б92 03.02.2025  |  Тањуг
Руси пустили гас

Руски гас кренуо у Придњестровље, али треба трајно решити проблем.

Испоруке гаса из Русије у Придњестровље су настављене након раније обуставе, али још је потребно пронаћи дугорочно решење за овај енергетски проблем, рекао је данас шеф одељења земаља Заједнице независних држава у Министарству спољних послова Русије Алексеј Полишчук. Он је изразио задовољство што су прве количине гаса почеле да дотичу у ту отцепљену молдавску регију 1. фебруара, пренео је Тасс. Напоменуо је да је то само ургентна реакција на насталу

Русија »

Кључне речи

Економија, најновије вести »