Nezapamćena tragedija u Nigeriji: Najmanje 17 učenika nastradalo u požaru,12 dece prebačeno u bolnicu
Kurir pre 6 dana | Agencije
![Nezapamćena tragedija u Nigeriji: Najmanje 17 učenika nastradalo u požaru,12 dece prebačeno u bolnicu](https://nstatic.net/064/38920064afdvsg.jpg)
Najmanje 17 učenika nastradalo je u požaru u severnoj nigerijskoj državi Zamfara, izjavio je danas portparol policije Jazid Abubakar.
U požaru koji je izbio sinoć su nastradali učenici islamske škole u gradu Kauran Namoda u državi Zamfara, koji su imali između sedam i 17 godina, dok je 12 prebačeno u bolnicu sa teškim opekotinama, saopštila je policija, preneo je Rojters. Abubakar je rekao da je istraga u toku da bi se utvrdio uzrok požara. Husaini Adamu, koji je izgubio dvoje dece, rekao je da je požar izbio u obližnjoj kuci i proširio se na islamsku školu. Kurir.rs/Agencije