Đorđević sa Instituta za uporedno pravo: "Predsednik ima najveći legitimitet, mora da prisustvuje dijalogu"
B92 pre 5 dana | Euronews Serbia
![Đorđević sa Instituta za uporedno pravo: "Predsednik ima najveći legitimitet, mora da prisustvuje dijalogu"](https://nstatic.net/872/38927872gowvfp.jpg)
Miroslav Đorđević sa Instituta za uporedno pravo istakao je da je predsednik Republike Srbije taj koji ima najveći politički legitimitet jer za njega građani direktno glasaju na izborima.
"Predsednik Republike ima nadležnosti definisane Ustavom i Zakonom o predsedniku Republike. Ima odredba u Ustavu koja kaže da on oličava jedinstvo Republike Srbije kako u zemlji tako i u inostranstvu. On se bira na neposrednim izborima, koji od svih nosilaca vlasti ima najveći legitimitet, jer iza njega stoje ljudi koji su imenom i prezimenom glasali za njega. Da on bude sa jedne strane stola, a neko sa druge. Možda nužno ne. Ali da on bude prisutan tom dijalogu,