Ni danas nisu zabeležene povišene koncentracije sumpor-dioksida u vazduhu
B92 pre 1 sat | B92.net
![Ni danas nisu zabeležene povišene koncentracije sumpor-dioksida u vazduhu](https://nstatic.net/089/38967089phivsd.jpg)
Prema informacijama nadležnih službi, Mininstarstvo zaštite životne sredine obaveštava građane da, nakon akcidenta u Vrčinu, ni danas nisu povišene koncentracije sumpor-dioksida u vazduhu.
Mobilna eko-toksikološka jedinica Gradskog zavoda za javno zdravlje Beograd, koja je neposredno po prevrtanju vagona-cisterne na železničkoj stanici sprovela trenutna merenja na lokaciji, utvrdila je da su koncentracije ispitivanih zagađujućih materija u vazduhu, pre svega sumpor-dioksida, u graničnim vrednostima, navodi se u saopštenju. Prema javno dostupnim podacima, na sajtu Agencije za zaštitu životne sredine, u ovom momentu sve tri merne stanice u blizini