Američki potpredsjednik sasuo niz kritika u lice evropskim zvaničnicima
Al Jazeera pre 12 sati | Izvor: Al Jazeera
![Američki potpredsjednik sasuo niz kritika u lice evropskim zvaničnicima](https://nstatic.net/img/logo/s/al-jazeera.png)
Trodnevna sigurnosna konferencija u Minhenu okuplja više od 400 svjetskih čelnika, stručnjaka i predstavnika međunarodnih organizacija.
U fokusu panel-diskusija, ali i brojnih sastanaka na marginama, biće rat u Ukrajini i mogući mirovni pregovori koje je najavio američki predsjednik Donald Trump nakon razgovora sa Vladimirom Putinom, a na iznenađenje mnogih svjetskih aktera. Između ostalih, u Minhen su stigli ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski, te brojna američka delegacija: potpredsjednik, ministar odbrane i specijalni izaslanik za Ukrajinu. Razgovaraće se i o Bliskom Istoku, NATO-u, te