"Tramp je najbolji pregovarač na svetu, nikome neće dozvoliti Da pretvori ujka Sema u budalu"!: Američki sekretar za odbranu: Nismo učinili ustupke Rusiji!
Kurir pre 11 sati
!["Tramp je najbolji pregovarač na svetu, nikome neće dozvoliti Da pretvori ujka Sema u budalu"!: Američki sekretar za…](https://nstatic.net/518/38980518oknjpz.jpg)
Američki sekretar za odbranu Pit Hegset izjavio je da njegova zemlja ostaje lojalna NATO-u, da želi da je ponovo učini velikom, ali da to zahteva da evropski saveznici i Kanada mnogo više ulažu u odbranu.
Hegset je na konferenciji za novinare posle sastanka ministara odbrane NATO-a rekao da američko insistiranje na većoj potrošnji za odbranu od strane saveznika nije novo. On je rekao da je čak i predsednik Dvajt Ajzenhauer, koji je vladao od 1953. do 1961. godine, pred kraj svog mandata, izrazio zabrinutost da Evropa ne nosi dovoljno tereta odbrane. - Da upotrebim Ajzenhauerove reči, napravili su budalu od ujka Sema. Ali budite uvereni, predsednik Tramp neće